GÜNSELI TÜRKAY

1977 yılında Ankara’da doğan Günseli Türkay ODTÜ İktisat bölümünden mezun olduktan sonra gerçek tutkusu olan moda tasarımı eğitimi almak için Floransa’ya gidiyor.

Floransa dönüşü Mudo ve Mexx gibi önemli markalarda moda tasarımcısı olarak profesyönel iş tecrübesi edindikten sonra kendi işini kuruyor. Türkiye’de moda tasarımına artan talebi fark ediyor ve Pasaj İstanbul isimli moda tasarım ofisini yaratıyor. Zara ve H&M gibi büyük markaların mümessil ofislerine koleksiyonlar hazırlayarak başlayan tasarım ofisi daha sonra yerli ve yabancı markalarla da çalışmaya başlıyor. Marka danışmanlığı , kreatif  direktörlük ve moda tasarımı gibi keyifli süreçlerde firmalarla işbirliği yapıyor.

Moda aşkı ve heyecanı zaman içinde giderek artınca 2009 Şubat ayında Günseli Türkay kendi ismini taşıyan markasını kurmaya karar veriyor. Markanın güçlü stratejisi ve tamamen kendine özgü çizgisi ile kısa sürede tanınmaya başlıyor, Hong Kong, Beyrut,İstanbul gibi şehirlerde satılmaya başlıyor. Markanın ana çizgisi de sanatçılarla yaptığı ortak çalışmalardan oluşuyor. Ressamların tablolarını kumaşlara basarak kendi kumaşlarını yaratan Günseli Türkay daha sonra süreci geliştiriyor ,yeni illüstratörler veya mimarlarla temalarını kurgulamaya başlıyor.

 

 

www.gunseliturkay.com



Comments are closed.