GÜLRIZ EĞILMEZ

Gülriz Eğilmez, Izmir doğumlu, Berlinde büyümüş ve Istanbulda yaşayan kreatif marka danışmanı ve modaseveri.

ESMOD Berlin Moda Üniversitesinden 2000 senesinde mezun olduktan sonra moda ile ilgili tüm alanlarda calışmıştır. HUGO BOSS şirketinde staj yaptıktan sonra Berlin de freelance calışmaya basladı. Styling, Tasarım, Kalıp, Marketing, PR ve kendi butiğinde Stil ve Satış Danışmanlığı yaptı. Kendi markası için hem farklı alman moda markaları ve sanat projeleri için kreatif direktörlük, tasarımcılık, imalat, satış/fuar ve PR danışmanlığı tecrübesi vardır. Igedo, Interjeans, CPD, Bread&Butter, Premium Exhibitions ve CPI fuarlarına farklı markalar ile katıldı.

Iki senedir Berlin-Istanbul modasını ve tasarımını birleştiren değişik organizasyonlar hazırlamakta. Bu sene ilk defa Başbakanlık tanıtma fonun desteği ile üç türk tasarımcıyı Mercedes-Benz Fashion Week’de bir catwalk defilesi ile tanıttı. 2011 senesinde ilk defa sekiz Berlin Moda ve Akesuar Markasını Midnight Express Butiği ile ve büyük başarı ile VOGUE FASHIONS NIGHT OUT gecesinde tanıttı.

Günseli Türkay ile tanıştıktan sonra Berlin’de Günseli Türkay Markasını Istanbul Next Karma Defilesinde ve Istanbul Fashion Week’de tanıttı.  Ardindan Günseli Türkay’in kurduğu Pasaj Istanbul Tasarim Ofisinde birlikte calışmaya karar verdiler. Pasaj Istanbulda Marka Danismanlik bölümünden sorumludur.

 

Moda ve Müzik hayatında en büyük çosku yaratan aşklarıdır. Moda, müzik, sanat, film, edebiyat ve popüler kültürünü hem Berlinde hem Istanbulda ve global boyutda takipcisi.Comments are closed.